BUK9K17-60EX
Part Number : BUK9K17-60EX
Manufacturer : Nexperia
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : BUK9K17-60EX More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Nexperia. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Surface Mount
Rds On Max : 15.6 mΩ
Number of Pins : 8
Max Power Dissipation : 53 W
Min Operating Temperature : -55 °C
Drain to Source Voltage (Vdss) : 60 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays
Qty : 3080 In Stock
Applications : Wired networking Broadband fixed line access Tablets
Packaging : Tape & Reel (TR)
Schedule B : 8541290080
Input Capacitance : 2.223 nF
Max Operating Temperature : 175 °C
Continuous Drain Current (ID) : 26 A